Darmowa dostawa Twojego zamówienia? Zrób zakupy za min. 200 zł! Skorzystaj!

Która skóra jest najlepsza na paski? Różnice między dwoiną a skóra licową

Która skóra jest najlepsza na paski? Różnice między dwoiną a skóra licową
Przez Ania z ZeSkory.com
Więcej tego autora

Która skóra jest najlepsza na paski? Różnice między dwoiną a skóra licową

Asortyment skórzanych pasków w naszym sklepie jest bardzo bogaty. Przeglądając poszczególne modele, możecie zauważyć, że różnią się nie tylko kolorami, kształtami sprzączek i szerokością, ale także rodzajami skóry, z jakich zostały wykonane. Do wyboru macie skórę licową, dwoinę, skórę z wytłaczanymi wzorami... Z jakiej skóry wybrać najlepszy dla siebie pasek, by dopasować go do swoich preferencji? Dziś poznacie różnice pomiędzy najpopularniejszymi rodzajami skór, z których robi się najlepsze paski.

 

Trwały i mocny pasek skórzany na lata? Paski ze skóry licowej

Skóra licowa to najmocniejszy rodzaj skór naturalnych, z których wytwarza się paski. Nasze bestsellerowe modele, paski Betlewski z kolekcji STANDARD i REGULAR wytwarzane są z takiej właśnie skóry. Ich niezaprzeczalna zaleta to trwałość – te paski posłużą przez całe lata użytkowania! Skóra licowa jest mocna, trwała i odporna na uszkodzenia. Pisaliśmy kiedyś o skórach typu full grain i top grain. Skóra licowa to zewnętrzna warstwa skóry naturalnej poddana piaskowaniu, garbowaniu, barwieniu, a czasami lakierowaniu lub wytłaczaniu. Co ją charakteryzuje? Jest mocna, twarda i dość sztywna, więc decydując się na zakup paska ze skóry licowej, weźcie pod uwagę, że otrzymacie model wyrazisty, ale i twardy. Z czasem paski ze skóry licowej nabierają elastyczności – zakładane i zdejmowane, czasami lekko rozciągane robią się bardziej miękkie i dopasowują się do sylwetki noszącej je osoby.

 

Szukasz miękkiego paska skórzanego? Wybierz pasek z dwoiny

Często klienci pytają nas, które z pasków są miękkie i wygodne. Od razu odpowiadamy wtedy, że te wykonane z dwoiny. Dwoina to także skóra naturalna, która została wycięta z nieco głębiej położonej warstwy skóry. To oznacza, że jest delikatniejsza i bardziej miękka, co wpływa na komfort noszenia. Paski z dwoiny odznaczają się wygodą użytkowania – nie potrzebują czasu, by dopasować się do talii użytkownika i nabrać miękkości – są od razu niezwykle komfortowe w noszeniu.

Niezaprzeczalną zaletą pasków z dwoiny jest nie tylko ich miękkość, ale także... cena. Szukasz skórzanego paska w cenie na każdą kieszeń? Pasek z dwoiny to swoisty miks trwałości, doskonałego wyglądu z niewysoką ceną, jak np. popularne w naszym sklepie paski SPLIT30 Betlewski. Odróżniają się od pasków ze skóry licowej także tym, że ich powierzchnia jest zazwyczaj idealnie gładka, pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości lub przebarwień. Wynika to z tego, że błam skóry cięty maszynowo jest zazwyczaj doskonale gładki. Na równą, maszynowo przygotowaną powierzchnię nakładane są barwniki lub woski, które tworzą perfekcyjną fakturę.

Który pasek wybrać – ze skóry licowej czy z dwoiny?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta – polecamy mieć w szafie kilka pasków na różne okazje i przekonać się, jaki rodzaj skóry nosi nam się lepiej. Codzienne stylizacje charakteryzują się wygodą, więc można dopasować do nich miękki pasek SPLIT35. Kobiece sukienki świetnie wyglądają z wąskimi, kolorowymi paseczkami CHIC Betlewski – to dodatki codzienne, doskonale podkreślające talię.

Nieco bardziej eleganckie stroje będą wyglądały lepiej, gdy podkreślimy je paskami ze skóry licowej – mają one inną fakturę, inaczej odbijają światło, są też grubsze i wyglądają bardziej solidnie – dobrze dobrany pasek z pięknej skóry na pewno doda naszej stylizacji elegancki sznyt.

 

Jak pielęgnować paski skórzane?

Pielęgnacja pasków skórzanych, wykonanych ze skóry licowej i tych wytworzonych z dwoiny w zasadzie się nie różni. Należy pamiętać, że skóra naturalna ma podobne potrzeby – co jakiś czas wymaga oczyszczenia z kurzu i zabrudzeń, a następnie nawilżenia, natłuszczenia oraz impregnacji. Umiejętnie przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne znacznie wydłużą żywotność paska – nawilżona skóra jest bardziej elastyczna, lepiej pracuje i nie pęka, więc na dobrze pielęgnowanych paskach nie pojawiają się wyraźnie widoczne zagniecenia lub nieestetyczne uszkodzenia.

W co warto zaopatrzyć się, by pasek skórzany służył całe dziesięciolecia? Po pierwsze – potrzebujemy miękkiej szczoteczki, ściereczki lub gąbki do usuwania kurzu i do nakładania preparatów. Kolej na odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry naturalnej. Warto zaopatrzyć się w łagodny detergent, przeznaczony do czyszczenia skóry, np. w formie szamponu: Cocciné i Bama. Ponieważ paski w czasie noszenia ciągle pracują, poruszając się wraz z naszymi ciałami, potrzebują naprawdę intensywnego nawilżania i odżywiania. Świetnie sprawdzą się tu kremy do skór, wnikające w strukturę paska, np. krem ochronny BAMA albo tłuszcz ochronny Cocciné. Jeżeli pogoda lub Wasz tryb życia sprzyja poceniu się, każdy pasek warto zaimpregnować – zabezpieczy to Wasze ubrania przed zafarbowaniem. Jaki impregnat do paska wybrać? Zerknijcie na: impregnat Power Protector Bama lub i impregnat Antiacqua Cocciné.

3 lata temu
Komentarze