Darmowa dostawa Twojego zamówienia? Zrób zakupy za min. 200 zł! Skorzystaj!

Jak dobrać rozmiar paska?

Pasek do spodni to popularny dodatek do stylizacji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, który często staje się niezbędnym akcesorium pomagającym w utrzymaniu nieskazitelnego stylu. Właściwie dobrany świadczy o guście jego właściciela, jednak nierzadko zdarza się, że znalezienie odpowiedniego rozmiaru dostarcza nam wielu trudności.

Długość paska to podstawowy parametr, którym kierujemy się przy jego wyborze. Jest ona liczona bez klamry i należy pamiętać, że jest zawsze dłuższa o 15/17 cm niż obwód w pasie. Aby pasek nie był za luźny albo zbyt nie uciskał, należy wybrać odpowiedni rozmiar. W tym celu trzeba wykonać podstawowy pomiar, który zdecydowanie ułatwi Ci wybór.

Najdokładniejszym pomiarem będzie ten, który wykonasz w pasie w miejscu gdzie przeważnie nosisz pasek. Pamiętaj aby mierzyć się na stojąco!  Jeśli już wiesz ile wynosi Twój obwód możesz teraz dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Pamiętaj również, że należy dobrać pasek tak aby jego długość przy zapięciu na środkową dziurkę była równa Twojemu obwodowi w pasie. Dzięki tej zasadzie będziesz mieć dodatkowe miejsce z każdej strony oraz zapewniony komfort noszenia.

Przy wyborze skórzanego paska należy pamiętać o tym, że podczas użytkowania może on rozciągnąć się o ok. 2-3 cm. Jest to spowodowane charakterystyczną cechą dla skóry naturalnej, którą jest elastyczność. Jest to w zupełnie naturalne dla tego rodzaju skóry.Pamiętaj, że rozmiar paska to odległość od początku klamry do środkowej dziurki, czyli jest to obwód wysokości, na której go nosisz tak, więc jeśli Twój obwód w pasie wynosi 90 cm to idealny dla Ciebie, będzie pasek w rozmiarze 90. Przy każdym z naszych pasków jest również tabela rozmiarów dzięki której bez problemu znajdziesz model idealny dla siebie!