Darmowa dostawa Twojego zamówienia? Zrób zakupy za min. 200 zł! Skorzystaj!

ZWROTY / WYMIANY / REKLAMACJE

Staramy się przedstawić wygląd i kolor produktu tak dokładnie, jak to możliwe. Jednakże różne urządzenia i ekrany, z których korzystasz, w zależności od ustawień wyświetlania mogą przedstawiać wygląd produktu, który nieznacznie różni się od rzeczywistego. Wszystkie produkty, które oferujemy w naszym sklepie podlegają kontroli jakości przed wysyłką.


ZWROTY

 

 

1. Uzupełnij formularz zwrotu (odstąpienia od umowy) i spakuj produkty. Zarejestruj przesyłkę zwrotną przez serwis Szybkie Zwroty InPost*

Upewnij się, czy wszystkie dane są poprawne.

2. Poczekaj na akceptację zwrotu i otrzymanie unikalnego darmowego kod nadania. Zanieś zapakowane produkty z wydrukowanym lub napisanym na paczce kodem nadania do jednego z paczkomatów InPost.

Sprawdź mapę paczkomatów InPost tutaj.

3. Otrzymaj zwrot pieniędzy! 

 

Zamówienie nie spełnia moich oczekiwań. Jak mogę zwrócić zamówione produkty?

Jeśli zamówienie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz je do nas zwrócić bezpłatnie w terminie do 31 dni od jego dostarczenia. Formularz zwrotu jest zawsze dodany do zamówienia (znajdziesz go w paczce) lub możesz skorzystać z wzoru formularza zwrotu towaru –  przed odesłaniem produktów należy go wypełnić.

Darmowy zwrot jest możliwy za pośrednictwem serwisu Szybkie Zwroty. Aby dokonać zwrotu, wybierz z listy sklepów markę BETLEWSKI.

 

Jak nadać przesyłkę i otrzymać etykietę zwrotną?

Przedstawiona poniżej instrukcja zawiera zrzuty z ekranu, które mają charakter poglądowy. Aby zarejestrować zwrot, należy przejść do serwisu Szybkie Zwroty Betlewski. 

 

1.Przejdź na stronę serwisu Szybkie Zwroty (https://szybkiezwroty.pl/betlewski), a następnie wybierz rozmiar paczki.

 

      

2. Wypełnij formularz. Uzupełnij w nim swoje dane takie jak: Numer zamówienia (znajdziesz go w wiadomości potwierdzającej przyjęcie go do realizacji) z dopiskiem "ZESKORY", imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu komórkowego.

  

 

3. Zaznacz wymagane zgody i zatwierdź wpisane dane, a następnie kliknij przycisk ZWRACAM PACZKĘ.

 

4. Zwrot został zgłoszony. Poczekaj na jego akceptację przez naszych konsultantów. Gdy to nastąpi, otrzymasz potwierdzenie oraz specjalny kod, który umieścisz na paczce. Twój kod zwrotu znajdziesz w aplikacji InPost Mobile oraz w wiadomości e-mail.

Przygotuj paczkę ze zwrotem. Jeśli używasz tego samego pudełka, w którym otrzymałeś swoje zamówienie, koniecznie usuń starą etykietę. Następnie przyklej kartkę z otrzymanym kodem zwrotu lub napisz go odręcznie na paczce. UWAGA: kod zwrotu ważny jest przez 14 dni!

5. Sprawdź mapę paczkomatów InPost (https://inpost.pl/znajdz-paczkomat), w których możesz nadać zwrot. W ciągu 14 dni od momentu otrzymania kodu zwrotu udaj się do paczkomatu. Aby umieścić paczkę w paczkomacie, zeskanuj kod QR z aplikacji InPost Mobile przykładając go do czytnika w Paczkomacie. Możesz też wybrać opcję nadania paczki na ekranie Paczkomatu i wpisać ręcznie kod zwrotu. Umieść paczkę w skrytce i gotowe, zwracana paczka wkrótce do nas trafi!

 

 

*Jeśi chcesz zwrócić zamówienie w inny sposób, przesyłkę odeślij na adres: 

Dział Zwrotów i Reklamacji

Sklep internetowy ZeSkory.com

Trakt Brzeski 35

05-077 Warszawa

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się wysłać zwrot na własną rękę, pokrywasz wszelkie koszty w związku z nadaniem przesyłki. 

Nie odbieramy przesyłek wysłanych do paczkomatów znajdujących się w pobliżu naszej siedziby ani wysłanych za pobraniem.

 

 

Jak przygotować przesyłkę do zwrotu?

Przesyłkę należy spakować w pudełko (może być to samo, w którym dostarczone zostało zamówienie) lub papierową/foliową kopertę i dołączyć formularz zwrotu. Jeśli zawracasz kilka produktów naraz – prosimy o odesłanie ich w jednej przesyłce, zapewni to szybkie przetworzenie zwrotu. Przedmioty należy zwrócić w oryginalnym opakowaniu, aby były odpowiednio chronione podczas transportu. Opakowanie uważane jest za integralną część całego produktu. Produkt nie może nosić śladów użytkowania ani posiadać wad, z wyjątkiem tych, które mogą stanowić podstawę reklamacji. Kupujący ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za zmniejszenie wartości towaru będące następstwem zachowań, które wykraczają poza niezbędne działania pozwalające na zapoznanie się z rzeczą.

 

Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?

Otrzymasz zwrot pieniędzy maksymalnie w ciągu 14 dni po otrzymaniu przez nas Twojego zgłoszenia odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Zastrzegamy sobie możliwość dokonania zwrotu środków do momentu otrzymania przesyłki zwrotnej i potwierdzeniu, że wszystkie warunki zwrotu zostały spełnione. 

Czy otrzymam zwrot za koszty doręczenia przesyłki poniesione przy zakupie?

Tak, zwracamy koszty doręczenia przesyłki w wysokości kosztu najtańszej dostępnej na naszej stronie opcji dostawy – 8,99 PLN o ile opłata została pobrana przy składaniu zamówienia. Dotyczy to tylko przypadku, w którym zwracasz wszystkie produkty z Twojego zamówienia. Zwrot kosztów doręczenia przesyłki jest ustalony i realizowany na podstawie Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827), art. 33 i 34. 

 

Czy otrzymam zwrot kosztów za usługę „Zapakuj na prezent”?

Nie. Usługa „Zapakuj na prezent”  polega na jednorazowym zapakowaniu produktu/ów, owijając je w ozdobny papier i pakując do specjalnego pudełka prezentowego. Koszt tej usługi odzwierciedla rzeczywisty wkład naszego pracownika w pakowanie produktów i jest wykonywany na Twoje zlecenie. Zwrot pudełka i ozdobnego papieru nie uprawnia do otrzymania zwrotu środków za tę usługę. 

 

Czy mogę zwrócić produkt z grawerem?

Nie. Grawer wykonywany jest według Twoich wytycznych, a zamawiany produkt otrzymuje indywidualne, nadane prez Ciebie cechy, np. Twoje inicjały. Zgodnie z art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827), z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży wyłączone są produkty, które wykonywane są według indywidualnej specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Pamiętaj, że nadal przysługuje Ci prawo do złożenia reklamacji.

 

Czy mogę zwrócić preparaty do pielęgnacji skóry?

Prawo do odstąpienia od umowy nie dotyczy produktów dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu (środki do pielęgnacji skóry naturalnej), których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu (art. 38 Ustawy o prawach konsumenta).

 

W jaki sposób zostanie mi przekazany zwrot środków?

Zwrot środków zostanie przekazany zgodnie z wybraną podczas składania zamówienia formą płatności. Jeśli składałeś zamówienie z wyborem:

Płatności za pobraniem/gotówką przy odbiorze – zwrot pieniędzy zostanie przekazany na numer konta numer wskazany na formularzu zwrotu.

Płatność przelewem bankowym na konto - zwrot pieniędzy zostanie przekazany na numer konta numer wskazany na formularzu zwrotu.

Przelewy24 – kwota zwrotu zostanie przekazana za pomocą tej samej usługi.

Płatność kartą płatniczą – zwrot na konto karty płatniczej.  

Karta podarunkowa – kwota zwrotu będzie dostępna do wykorzystania przy kolejnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

 

Czy mogę zwrócić produkty, które zostały zakupione w promocji lub na wyprzedaży?

Możesz zwrócić wszystkie produkty zamówione w naszym sklepie, o ile nie są to produkty wykonane zgodnie z Twoją specyfikacją, np. produkty z grawerem. Zwróć uwagę na to, w jakim stanie są produkty, które chcesz nam odesłać – nie mogą nosić śladów użytkowania i powinny posiadać oryginalne, nienaruszone opakowania.

 

Czy moja paczka ze zwrotem już dotarła?

Jeśli Twoja przesyłka zostanie dostarczona do nas z opóźnieniem, poinformujemy Cię o tym. Pamiętaj, że jeśli chodzi o zachowanie terminu zwrotu, liczy się data nadania przesyłki. Do każdej przesyłki generowany jest unikalny numer nadania, który umożliwia Ci sprawdzenie, czy paczka dotarła. Jeśli nie jesteś w stanie ustalić tego samodzielnie, skontaktuj się z firmą przewoźnika, u którego przesyłka została wysłana.

 

 

 

WYMIANY

Czy można wymienić produkt na inny?

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zamówienie nowego produktu i zwrot tego (zgodnie z procedurą zwrotów), który nie spełnia Twoich oczekiwań.

 

REKLAMACJE

Jak mogę zgłosić reklamacje i ile mam na to czasu?

Aby złożyć reklamację, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Najdogodniejszą formą jej złożenia jest wysłanie wiadomości na adres mailowy: kontakt@zeskory.com z dokładnym opisem i zdjęciem wadliwego produktu. Większość naszych produktów objęta jest 2-letnią gwarancją. Jeśli zdecydujesz się zareklamować produkt, możesz skorzystać z formularza reklamacyjnego

 

Czym różni się zwrot od reklamacji?

Zwrot dokonywany jest wtedy, kiedy z jakiegokolwiek powodu produkty nie spełniają Twoich oczekiwań. Reklamację możesz złożyć w momencie, kiedy zamówiony przedmiot jest niezgodny z opisem, prezentacją lub ma wady fabryczne. Zwroty od reklamacji odróżnia znacząco fakt, iż na zwrot przysługuje 31-dniowy termin, a reklamację możesz zgłosić nawet do 2 lat od daty złożenia zamówienia.

 

Czego mogę się spodziewać w wyniku złożonej reklamacji?

Jeśli Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w jej wyniku możesz spodziewać się w pierwszej kolejności naprawy wady. Jeśli naprawa nie jest możliwa - możesz spodziewać się wymiany produktu na wolny od wad, a jeśli naprawa lub wymiana nie są możliwe - obniżenia ceny lub ostatecznie zwrotu pieniędzy.

 

Jak i kiedy otrzymam odpowiedź na złożoną reklamację?

O rozpatrzonej reklamacji zostaniesz powiadomiony w dogodny dla Ciebie sposób. Jeśli nie wskażesz żadnej formy kontaktu zwrotnego, domyślnie wyślemy Ci wiadomość mailową lub skontaktujemy się w ten sam sposób, w którym zostało przekazane nam Twoje zgłoszenie. Mamy 14 dni na udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem +48 22 125 5193 lub wyślij wiadomość mailową na adres kontakt@zeskory.com - Konsultanci odpowiadają na Twoje pytania od poniedziałku do soboty. Godziny pracy infolinii: Pon-pt: 7-19, Sb: 8-14