Darmowa dostawa Twojego zamówienia? Zrób zakupy za min. 200 zł! Skorzystaj!

Jak usunąć plamy z płynu dezynfekującego na skórzanej torebce?

Jak usunąć plamy z płynu dezynfekującego na skórzanej torebce?
Dodano do: Porady
Przez Ania z ZeSkory.com
Więcej tego autora

Jak usunąć plamy z płynu dezynfekującego na skórzanej torebce?

Odkąd w naszym życiu pojawił się obowiązek każdorazowego dezynfekowania rąk, skórzane torebki nie mają łatwo. Każdego dnia narażone są na kontakt z kroplami płynu antybakteryjnego, który skutecznie chroniąc nasze dłonie, potrafi wyrządzić spore szkody torebkom ze skóry naturalnej. Preparaty, których receptura oparta jest na dużym stężeniu alkoholu, plamią skórę, pozostawiając nieestetyczne, jasne zacieki lub przenika do wnętrza skóry, pozostawiając na niej ciemne plamy.

Czy istnieje sposób na odplamianie torebek po płynie do dezynfekcji? Od razu uprzedzamy, że nie jest to proces łatwy, bo skóra, materiał z jednej strony mocny i wytrzymały, z drugiej jest niezwykle delikatna i łatwo naruszyć jej strukturę i kolorystykę.

 

Plama z płynu do dezynfekcji rąk na torebce? Spróbuj delikatnego czyszczenia

Od razu uprzedzamy, że wszystkie plamy na torebce, które powstały w wyniku kontaktu skóry z alkoholem, nie są najłatwiejszym przeciwnikiem. O wiele łatwiej usunąć jest plamy z błota, kurzu lub np. herbaty. Jednak alkohol, na którego bazie produkuje się płyny do dezynfekcji rąk, bez trudu przenika przez pory skóry, powodując zmianę jej kolorystyki. Niemniej jednak można podjąć próby delikatnego usunięcia tych plam. Czyszczenie i pielęgnacja zabrudzonej torebki ze skóry będzie obejmowała kilka etapów.

Pierwszym etapem usunięcia z torebki plam po płynie dezynfekującym powinno być jej dokładne wyczyszczenie. Proponujemy użycie w tym celu preparatów w piance — są one równie skuteczne w działaniu, jak szampony, a w znacznie mniejszym stopniu moczą powierzchnię. Jakie środki powinny pomóc usunąć plamy po płynie antybakteryjnym? Spróbuj usunąć je za pomocą uniwersalnej pianki Easy Care Bama, która przeznaczona jest do delikatnych  skór licowych. Równie skuteczna może być pianka Leather Cleaner Cocciné. Jak stosować te preparaty?

Pamiętaj, że środków czyszczących nigdy nie nakładamy bezpośrednio na skórę. Aplikujemy je na zwilżoną ściereczkę lub gąbkę, przeznaczoną do aplikacji preparatów, np. na uniwersalną gąbkę BAMA, a następnie wcieramy delikatnie kolistymi ruchami w CAŁĄ torebkę, nie tylko w zaplamione miejsce. Zastosowanie preparatu miejscowo może jedynie uwidocznić zaplamienie, a nałożenie go na całość ujednolica barwę. Ważne, aby plam skórzanej torebki nie rozcierać. Plamy na skórze czyścimy od ich zewnętrznej krawędzi do środka, zapobiegając ich powiększaniu się.

Co w sytuacji, gdy pianka do czyszczenia galanterii skórzanej nie poradziła sobie z zaplamieniem? Jak już wspominaliśmy, nie jest łatwo wywabić plamę z płynu dezynfekującego. Jeżeli delikatne czyszczenie nie przyniosło skutku, można spróbować silniejszego w działaniu środka odplamiającego — mydła do skóry Leather Soap soft formula Cocciné.

 

Pielęgnacja torebki ze skóry licowej — po kąpieli czas na balsamy

Należy pamiętać, że po intensywnej kąpieli, jakiej została poddana torebka ze skóry licowej, trzeba zabezpieczyć jej strukturę i odpowiednio odżywić. Ten etap należy wykonać, gdy plama po płynie antybakteryjnym na torebce zniknęła całkowicie lub jest niemal niewidoczna. W innym wypadku może być konieczna naprawa koloru skóry za pomocą preparatów barwiących — ale o tym w ostatnim akapicie.

W przypadku, gdy czyszczenie pianką lub mydłem odniosło skutek i plama po płynie dezynfekującym niemal całkowicie zniknęła, przyszedł czas na zamknięcie otwartych porów skóry. Ten zabieg zabezpiecza torebkę przed kolejnymi zabrudzeniami, uelastycznia skórę i nadaje jej blask. Co ważne — preparaty do pielęgnacji skór licowych pomagają wyrównać koloryt, więc jeśli plama nadal będzie widoczna, zastosowanie preparatów pielęgnacyjnych pomoże ją ukryć.

W zależności od sposobu wykończenia torebki ze skóry licowej, do jej pielęgnacji warto użyć lekkich balsamów lub cięższych preparatów. Balsam do skóry Bama lub krem w słoiku z gąbką Cocciné to preparaty, które świetnie sprawdzą się do torebek z matowym lub półmatowym wykończeniem. Jeżeli Twoja torebka wykonana jest z gładkiej skóry licowej o wyraźnym połysku, do jej pielęgnacji sprawdzi się nieco cięższy preparat, mocno ją nawilżający i nadający połysk — tłuszcz ochronny Grease for shoes Cocciné.

Ważne jest, by pozwolić preparatom pielęgnacyjnym wchłonąć się całkowicie w skórę, więc odczekaj nawet kilka godzin. Po ich upływie możesz zdjąć za pomocą miękkiej ściereczki nadmiar preparatu, który się nie wchłonął, a następnie miękką szczotką z końskiego włosia Cocciné wypoleruj torebkę. Naturalne przyciemnienie skóry po zastosowaniu preparatów jest normalne, z czasem ten odcień będzie coraz jaśniejszy.

 

Jak ochronić torebkę przed plamami z płynu do dezynfekcji?

Przezorny zawsze ubezpieczony, więc zadbaj o to, by na przyszłość w chronić skórę naturalną przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, impregnując ją preparatami ochronnymi. Impregnat Power Protector Bama to wielofunkcyjny środek zabezpieczający przed wodą, błotem i innego rodzaju plamami. Ma przedłużone działanie, więc chroni przez długi czas. Równie skuteczny jest bezbarwny impregnat Antiaqua Cocciné, zabezpieczający naturalną skórę przed zaplamieniem, wodą i różnymi negatywnymi czynnikami. Zabezpieczy torebkę także przed plamami z płynu do dezynfekcji.

 

Naprawa koloru — ostateczny krok, który może ukryć plamy na torebce

Na koniec obiecany sposób na bardzo uporczywe plamy na skórze licowej — naprawa koloru. Istnieją dwa rodzaje korektorów koloru do skór — przenikające do wnętrza lub działające na jej powierzchni. Te ostatnie tworzą jednolitą warstwę na skórze licowej i są zalecane raczej do niewielkich rys lub zadrapań. Na zaplamioną skórę lepiej użyć jest preparatów, które przenikają do wewnętrznych warstw skóry, nadając im równomierny kolor. Jednym z nich jest preparat Leather Dye Cocciné występujący w szerokiej gamie kolorystycznej — tu w wersji do skór czerwonych.

Należy pamiętać, że użycie tego typu preparatu jest ostatecznością. Może on trwale zmienić odcień skóry, warto więc przed jego zastosowaniem zrobić test w niewidocznym miejscu. Tego typu preparaty nakładamy na całą powierzchnię skóry, nie punktowo — to sprawi, że kolor powinien być równomierny. Ważne jest także, by naprawę koloru przeprowadzić po pierwszym etapie, czyli po wyczyszczeniu torebki, a przed jej pielęgnacją i impregnacją. W innym wypadku środek koloryzujący nie zadziała prawidłowo.

4 lata temu
Komentarze