Darmowa dostawa Twojego zamówienia? Zrób zakupy za min. 200 zł! Skorzystaj!

5 mitów na temat skóry naturalnej – teraz możesz przestać w nie wierzyć!

5 mitów na temat skóry naturalnej – teraz możesz przestać w nie wierzyć!
Dodano do: Porady
Przez Ania z ZeSkory.com
Więcej tego autora

5 mitów na temat skóry naturalnej – teraz możesz przestać w nie wierzyć!

Skóra naturalna to wyjątkowo piękny materiał. Ma luksusowy połysk, cudowną fakturę, a użytkowanie skórzanych przedmiotów pozwala poczuć się naprawdę komfortowo i elegancko. Wystarczy jeden skórzany dodatek, dodany do codziennego stroju, by zrobić na otoczeniu wrażenie. Galanteria skórzana połączona ze zwykłymi strojami dodaje im luksusowego charakteru. Co zatem powstrzymuje wiele osób przez zainwestowaniem w dodatki, wykonane ze skóry naturalnej? Często oprócz zasobności portfela są to błędne przekonania na temat skóry naturalnej. Pora zatem sprostować większość z nich i przekonać Was, że w skórzane dodatki warto inwestować zawsze.

 

Skórzane dodatki są za drogie na moją kieszeń

Cena galanterii skórzanej zależy od wielu czynników. Na cenę skórzanych dodatków ma wpływ głównie rodzaj skóry, z jakiej je wykonano oraz to, jakim procesom garbowania i farbowania został poddany surowiec, który potem wykorzystano do uszycia skórzanej aktówki lub modnej torby na ramię. Najdroższa skóra to taka, która garbowana była ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Skóra licowa typu full grain lub top grain, ręcznie wykończona barwiącymi woskami, będzie o wiele bardziej kosztownym surowcem niż skóra licowa, garbowana z użyciem chromu. Dodatki z naturalnej dwoiny zawsze będą tańsze niż dodatki ze skóry licowej, a skóra kozia jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż skóra bydlęca, jest zatem tańsza.

Podsumowując – skóra skórze nierówna, więc jak jeden dodatek skórzany będzie kosztował niewiele, inny uznamy za zbyt drogi. Należy jednak pamiętać, że skóra naturalna, niezależnie od jej ceny, rodzaju i sposobu garbowania oraz barwienia zawsze jest doskonałym wyborem zakupowym, a torebki lub aktówki skórzane posłużą przez bardzo dlugi czas.

 

Skóra naturalna jest bardzo delikatna – skórzana torba szybko straci piękny wygląd

Być może uważacie, że skóra naturalna jest na tyle delikatna, że bardzo łatwo ją uszkodzić. Tu dobra wiadomość – to zdecydowanie nie jest prawda. Owszem, naturalna skóra nie ma trwałości stali nierdzewnej i poddana naprawdę niesprzyjającym czynnikom lub narażona na uszkodzenia mechaniczne może ulec uszkodzeniu. Jednak podczas codziennego użytkowania nie musicie obawiać się, że dodatki skórzane ulegną uszkodzeniu. Skóra jest bardzo odpornym materiałem – wystarczy odpowiednia pielęgnacja, która zapobiegnie utracie przez skórę wilgoci i elastyczności i możecie bez zastanowienia zabierać skórzane plecaki na wędrówki w trudnych warunkach. Naturalna skóra potrafi sobie poradzić w nawet najtrudniejszych warunkach.

Jeżeli na skórzanej torebce, pasku albo portfelu zaczną pojawiać się drobne zarysowania, przebarwienia lub zmiana faktury skóry, to znak, że skórze trzeba poświęcić odrobinę troski. Tu przejdziemy do mitu numer 3, czyli...

 

Nie mam czasu na odpowiednią i pewnie skomplikowaną pielęgnację skóry naturalnej

Pielęgnacja galanterii skórzanej po pierwsze: nie jest trudna, po drugie – zdecydowanie nie jest kosztowana, a po trzecie – daleko jej do skomplikowanych czynności. W skrócie: pielęgnacja skórzanych dodatków przypomina nieco pielęgnację kosmetykami, których codziennie używasz w łazience do mycia się, odżywiania twarzy kremem i stosowania odpowiedniego filtra przeciw promieniom UV.

Pielęgnowanie skórzanej torebki, paska, portfela lub... butów należy podzielić na kilka etapów:

Do każdego etapu wystarczy zastosować jeden preparat do pielęgnacji skóry. Podczas czyszczenia świetnie sprawdzą się szampony lub pianki czyszczące do skóry. Specjalne odżywki i balsamy nadadzą skórze elastyczność i wytrzymałość, a impregnaty w sprayu zabezpieczą ją przed osiadaniem kurzu, błota i przenikaniu wilgoci.

 

Skóra naturalna nie jest wodoodporna

Jak już kiedyś wspominaliśmy, skóra naturalna to materiał, który za wodą nie przepada, ale dość dobrze sobie radzi z wilgocią. Powinniśmy zatem chronić ją przez zmoczeniem, impregnując ją specjalnymi preparatami. Nie jest jednak prawdą, że raz zmoczony skórzany dodatek nadaje się do wyrzucenia – skórę da się wysuszyć.

Pamiętajcie jednak, że jeśli Wasza skórzana torebka uległa całkowitemu przemoczeniu, po wysuszeniu nie powinniście pozostawiać jej samej sobie. Gdy wyschnie, trzeba zafundować jej specjalne SPA dla skór naturalnych, czyli potraktować odżywiającymi preparatami do pielęgnacji skór naturalnych, które przywrócą jej naturalne właściwości i wytrzymałość.

 

Kolor dodatków ze skóry nie jest trwały – mój portfel może stracić kolor

Dodatki ze skóry naturalnej zazwyczaj mają trwały kolor, który z upływem czasu może nieco ciemnieć pod wpływem codziennego użytkowania, ale blaknąć nie powinien. Ewentualne przetarcia na skórze można łatwo przywrócić do stanu pierwotnego, stosując balsamy i woski, poprawiające koloryt skóry. Pamiętajcie, by kosmetyki te były dobrane do jej naturalnego odcienia.

Jedyne, czego należy się wystrzegać, to doprowadzenia do przesuszenia skóry, która na skutek utraty wilgoci może zmatowieć. Matowa skóra to znak, że wymaga ona intensywnego odżywiania. Jeśli nie dostarczycie na czas balsamów, tłuszczów do skór, wosków lub odżywek, powierzchnia skóry może zacząć pękać. Preparaty do pielęgnacji skóry to nieduży wydatek, a potrafią znakomicie zapobiec utracie jakości skóry naturalnej.

Pamiętajcie, że galanteria skórzana nigdy nie wychodzi z mody. Tego typu dodatki sprawiają, że wyglądacie z nimi zawsze stylowo, warto więc poświęcić im minimum uwagi i troski.

3 lata temu
Komentarze